BURAYI KENDİ EVİNİZ, YURDUNUZ BİLİN.
15.06.2016
504

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, üreten ve ticaret yapan camianın işlerini kolaylaştırmak için çaba sarf ettiklerini belirterek, "burayı kendi eviniz, yurdunuz bilin. Ne eksik varsa, bana anında ulaşın" dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu´ya "hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sırasında taşeron işçilerin kadroya alınması kararı nedeniyle sektörde iş yapan firmaların yaşadığı sıkıntılar, sigorta primi ödemelerinde 1 günlük gecikme için yüzde 2 oranında gecikme faizi uygulanması, sigorta acentelerine KOBİ statüsü verilmesi, Kıdem Tazminatı Fonu ve işbaşı eğitim programı konuları da dile getirildi.

Üreten Ve Ticaret Yapan Camianın İşlerini Kolaylaştırmak İçin Çaba Sarf Ediyoruz.

ATO heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ise üreten ve ticaret yapan camianın işlerini kolaylaştırmak için çaba sarf ettiklerini belirterek, "Burayı kendi eviniz, yurdunuz bilin. Ne eksik varsa, bizim bakanlığımız tarafından ne yanlış yapılıyorsa bana anında ulaşın. Biz özellikle üreten camianın, ticaret yapan camianın işlerinin kolaylaşması için çaba sarf etmek durumundayız. Meseleleri çıplaklığıyla ortaya koyalım. Bizim de eksiğimiz olabilir, sizin de eksiğiniz olabilir. Nasıl çözebileceksek ona bakalım" dedi.

Prim Borçlarıyla İlgili Çalışma Yapıyoruz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak prim borçlarıyla ilgili yapılandırma dahil bakanlıklar arasındaki farklı uygulamaları ortadan kaldıracak bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Soylu, "Orada ayrı bir muameleyle, bizde ayrı bir muameleyle karşı karşıya kalmayacaksınız" dedi. Soylu, sigorta acentelerinin KOBİ statüsüne kavuşturulmaları konusunda elinden gelen desteği vereceğini, Kıdem Tazminatı Fonu konusunda da hem çalışanı hem de işvereni koruyan, toplumun bütün kesimlerinin uzlaşma sağladığı bir sistemi kurmak istediklerini sözlerine ekledi.