Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD'nin Kudüs provokasyonuyla ilgili, "BM Genel Kurulu'nda Trump yönetiminin aldığı kararın hukuksuz olduğu tescil edilecek." dedi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Trump yönetiminin aldığı kararın hukuksuz olduğu tescil edilecek
19.12.2017

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ali Fuad Başgil Sempozyumu'na katıldı.

İbrahim Kalın, burada yaptığı konuşmada, ABD'nin BMGK'daki Kudüs tasarısını veto etmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

"ABD'nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde Kudüs konusunda ret oyu vermesini kınıyoruz" diyen Kalın, "Perşembe günü Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda Trump yönetiminin aldığı kararın hukuksuz olduğu tescil edilecek. Filistin davasında önemli kilometre taşı olacaktır. Bu kararın BM’den çıkması için el birliği ile çalışacağız." ifadelerini kullandı.

"Kudüs'ten asla vazgeçmeyeceğiz, bunu herkes bilsin"

Amerikan yönetiminin hala hatasının farkına varmadığının altını çizen İbrahim Kalın, "Dünyadan bütün uyarılara rağmen bu hatasından geri adım atmaması da çok düşündürücü. Biz de bugün, yarın, perşembe gününe kadar çalışmalarımızı yoğun şekilde devam ettireceğiz. " dedi. 

Kalın, "Kudüs'ün kutsiyetinin çiğnetilmeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha hatırlatmış olalım. Kudüs'ün kutsiyeti bütün İslam dünyasını birleştirdi. Biz Kudüs'ten asla vazgeçmeyeceğiz, bunu herkes bilsin." diye konuştu.  

Kaynak: AA/TRT Haber


Kaynak : Trthaber.com.tr