ihh 728x90
17 Kasım 2018 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Afrin operasyonunu Suriyeli muhaliflerle yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Afrin operasyonunu Suriyeli muhaliflerle yapacağız

16.01.2018 13:10 12 14 16 18 yazdır
ABD'nin terör birliği hamlesiyle ilgili NATO'yu "Nasıl bir tavır aldınız?" diye eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin operasyonunun Suriyeli muhaliflerle yapılacağını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Afrin operasyonunu Suriyeli muhaliflerle yapacağız

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sınır boyunca terörist ordusu kurmaya çalışanların oyunlarına gelmeyeceğiz" diyerek, ABD'nin terör ordusu adımına karşı sessiz kalan NATO'ya şöyle seslendi:

"Siz ortaklarınızdan birine herhangi bir sınır tacizinde bulunanlara karşı tavır almakla mükellefsiniz. Şuana kadar nasıl bir tavır aldınız? Belçika'da toplantıda Genelkurmay başkanımız bu konuları görüşecekler." 

Afrin operasyonunun kısa sürede başlayacağının sinyalini veren Erdoğan, "Dün Irak'ta oynan oyunu bozduk. Suriye'de oynanan ooyuna Yarın öbür gün kısa bir süre içinde Afrin ve Münbiç'ten başlayarak Suriye'deki diğer terör yuvalarınıda birer birer dağıtacağız." diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bize ne müttefikimiz gibi gözüküp de sırtımızdan vurmaya çalışanlar engel olabilir ne de siyasetçi gibi gözükenler mani olabilir. Biz 80 milyon tek milletiz. Bizde ayrımcılık yok. Türkiye Cumhuriyetinden başka biz bu ülkede devlet tanımıyoruz. Osmanlı'ya yaptıkları gibi bize de hasta adam muamelesi çekmek isteyenler açsınlar 15 temmuz görüntülerini izleyenler. Orada koskoca bir millet var iyi baksınlar." ifadelerini kullandı. 

Ayrıca toplantı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin operasyonunu Suriyeli muhaliflerle yapacağız, Trump'ı aramayı düşünmüyorum. Putin ile görüşmeler devam ediyor." dedi. 

Kaynak: TRT Haber

   


Kaynak : Trthaber.com.tr

ihh 468x60
Kategorinin Diğer Haberleri