ihh 728x90
20 Kasım 2018 Salı
Anasayfa > SEKTÖRLER > EPDK BAŞKANI YILMAZ ERRA ÜYESİ SEÇİLDİ.
EPDK BAŞKANI YILMAZ ERRA ÜYESİ SEÇİLDİ.

EPDK BAŞKANI YILMAZ ERRA ÜYESİ SEÇİLDİ.

10.05.2016 14:53 12 14 16 18 yazdır
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Enerji Piyasası Düzenleyici Kuruluşları Bölgesel Birliği (ERRA) Genel Kurul üyeliğine seçildi. EPDK'nın da üyesi bulunduğu ERRA'nın, 2016 Genel Kurul toplantısı Polonya'nın başkenti Varşova'

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Enerji Piyasası Düzenleyici Kuruluşları Bölgesel Birliği (ERRA) Genel Kurul üyeliğine seçildi.

EPDK'nın da üyesi bulunduğu ERRA'nın, 2016 Genel Kurul toplantısı Polonya'nın başkenti Varşova'da yapıldı. Kurulda boşalan 6 koltuk için üye seçimi yapıldı.

Genel Kurul'da bu yıl boşalan 6 koltuk için yapılan seçimde, Türkiye'nin yanı sıra Nijerya, Umman, Letonya, Macaristan, Estonya, Gürcistan ve Ermenistan enerji düzenleme otoritelerinden 8 aday yarıştı.

ERRA üyeleri tarafından yapılan seçimin ardından Yılmaz, 2 yıllığına ERRA Genel Kurul üyeliğine seçildi.

Bayraktarın Görevi Sona Erdi.

Bayraktar'ın ERRA Başkanlığı ise bu görevi yürüttüğü 3 yılın ardından sona ererken, Estonya Enerji Düzenleme Otoritesi'nden Mart Ots, ERRA başkanlığına getirildi.

Enerji otoriteleri arasında kapsamlı işbirliği, bilgi ve tecrübe paylaşımı yoluyla ulusal düzenleme uygulamalarını iyileştirme ve ulus ötesi düzenleme normları geliştirme amacıyla kurulan ERRA, 24 üye ülke ve 4 kıtada yaklaşık 1 milyar nüfusu içine alan bir bölgeyi kapsıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

ihh 468x60
Kategorinin Diğer Haberleri