ihh 728x90
20 Kasım 2018 Salı
Anasayfa > POLİTİKA > İKİ LİDER YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK
İKİ LİDER YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK

İKİ LİDER YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK

29.06.2016 13:43 12 14 16 18 yazdır
Gerçekleştirilen telefon görüşmesi uçağın düşürülmesinden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki doğrudan ilk temas özelliği taşıyor. Görüşmenin olumlu geçtiği ve ikilinin yüz yüze görüşme konusunda mutabık kal

Gerçekleştirilen telefon görüşmesi uçağın düşürülmesinden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki doğrudan ilk temas özelliği taşıyor. Görüşmenin olumlu geçtiği ve ikilinin yüz yüze görüşme konusunda mutabık kaldığı belirtildi. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan resmi açıklama ise şöyle:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin, görüşmede, Türkiye-Rusya arasındaki ikili ilişkilerin normalleşmesinin önemi üzerinde durmuşlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Putin, ikili ilişkileri yeniden canlandırmak için gerekli adımları atmanın yanı sıra, bölgedeki siyasi, ekonomik ve insani krizler karşısında işbirliği içinde olmanın önemine de işaret etmişlerdir. Sayın Putin, görüşme sırasında, İstanbul'daki menfur terör saldırısını da kınayarak, Cumhurbaşkanımızın şahsında tüm Türk halkına taziyelerini iletmiştir. İkili ilişkilerin yeniden canlandırılması ve terörle ortak mücadele konularında kararlılıklarını vurgulayan iki lider, irtibat halinde olma ve yüz yüze görüşme konusunda da mutabık kalmışlardır.

ihh 468x60
Kategorinin Diğer Haberleri