ihh 728x90
20 Kasım 2018 Salı
Anasayfa > SEKTÖRLER > KİPA ANADOLU GRUBU BÜNYESİNE GEÇİYOR.
KİPA ANADOLU GRUBU BÜNYESİNE GEÇİYOR.

KİPA ANADOLU GRUBU BÜNYESİNE GEÇİYOR.

29.05.2016 10:16 12 14 16 18 yazdır
Son dönemlerin birleşme ve satın alma işlemlerinde en hareketli sektörü perakende oldu. Sektördeki son gelişme ise İngiliz perakende devi Tesco ile kısa süre önce Migros´u bünyesine katan Anadolu Grubu arasında yaşanıyor. Anadolu Grubu´nun Tesco´ya ait Ki

Son dönemlerin birleşme ve satın alma işlemlerinde en hareketli sektörü perakende oldu. Sektördeki son gelişme ise İngiliz perakende devi Tesco ile kısa süre önce Migros´u bünyesine katan Anadolu Grubu arasında yaşanıyor. Anadolu Grubu´nun Tesco´ya ait Kipa marketlerini satın alarak, tabelayı Migros olarak değiştireceği kulislerde konuşuluyor.

Hürriyetin yaptığı habere göre İngiliz perakende devi Tesco Türkiye´de başarılı olmadığı için piyasadan çekilme kararı aldığı ve bundan dolayı da bünyesinde bulunan 20 ilde 168 mağazası, 21 noktada 31 AVM´si Kipa Marketler Zincirini elden çıkarmak istiyor. Bu kapsamda ilk önce bazı şubeleri elden çıkarmakla başladı. Ardından 10 şube için Beğendik ile görüşen Tesco anlaşmadığı için görüşmeler sona erdi.

Anadolu Grup Satın Alıyor.

Tesco´nun Şimdilerde ise geçen yıl Migros´u satın alarak perakende sektörüne giren Anadolu Grubu ile Kipa için görüştüğü konuşuluyor. Görüşmelerinde son aşamada olduğu da yine gelen haberler arasında.

Kipa´nın Tabelalarının Yerini Migros Alacak.

Anadolu Grubu Migros´un ardından Tansaş satın almış ve tabelalarını Migros ile değiştirmişti. Aynı durum bu anlaşma gerçekleşirse Kipa için de söz konusu olacak.

ihh 468x60
Kategorinin Diğer Haberleri