ihh 728x90
22 Eylül 2018 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > MHP Genel Başkanı Bahçeli konuşuyor

MHP Genel Başkanı Bahçeli konuşuyor

16.01.2018 11:05 12 14 16 18 yazdır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.
MHP Genel Başkanı Bahçeli konuşuyor

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar:

- Bir olmalıyız, iri olmalıyız, milli birlik ve dayanışma ruhunu sonuna kadar diri tutmalıyız. Türkiye deyim yerindeyse yeni bir istiklal mücadelesinin içindedir. Ülkemiz içine çekildiği badire ve belaları aşacak ve yenecek kudrettedir. Buna inanmak ve bunun için güç birliği yapmak mecburidir. Artık oyalanacak vakit kalmamıştır. Emperyalizmin illeti milli iffeti boyunduruk altına alamayacaktır. 

FETÖ ile mücadele 

- Terör örgütlerine karşı tarihin en şideetli mücadele ruhu devrededir. Bununla ilgili destek ve katkımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin aşması gereken üç ayaklı bir terör sorunu bulunmaktadır. Türk milleti 15 Temmuz'da vahşi ve vandal bir saldırıya maruz kalmıştır. 15 Temmuz'da FETÖ başarsaydı Türkiye işgale uğrayacak, Türk tarihinin akışı kesilecekti. Türk milleti ihaneti durdurdu, ayağa kalkan milli irade hainlerin tepesine balyoz gibi indi. FETÖ'nün zirve isimlerinin, elebaşlarının önemli bir bölümü ülkeden firar etmiş, Avrupa'ya ve ABD'ye kaçmıştır. Teröristbaşı Gülen ABD tarafından korunmakta ve kollanmaktadır. FETÖ'yü ABD'den düşünmek, ABD'yi FETÖ'den bağımsız yorumlamak mantıklı bir izah tarzı olmayacaktır. Türkiye'nin varlığını yok etmek isteyen herkesle kapanmamış bir hesabımız vardır, er ya da geç bu hesap görülecektir. 

- FETÖ operasyonları aralıksız devam etmektedir. Sadece geçen hafta içinde 15'e yakın ilimizde FETÖ ile irtibatı olduğu iddia edilenlerle ilgili operasyon düzenlenmiştir. Mor Beyin karmaşası tartışmaları alevlendirmiştir. Örgüt her yolu denemekte, asıl suçluluları perdelemek için oyun kurmaktadır. Çünkü köşeye sıkışmıştır. Mağdur sayısının artışı, yargı süreçlerinin tıkanarak uzaması hedeflenmektedir. Her şey ortadaır. Davaları kurnazlıkla sulandırma niyetleri bellidir. 

- At iziyle it izinin karışması adalet duygularını köreltecektir. Türkiye bir hukuk devletidir. Neyi amaçlıyorsak hukukun çerçevesine tutunarak gerçekleştirmek zorundayız. 

- FETÖ davaları artık süratle karara bağlanmalı, mahkeme nihai hükmünü açıklamalıdır. Bir gün kahraman ilan edilen diğer gün hain olmaktadır. FETÖ Türkiye'ye saldırmış, işgale kalkışmıştır. FETÖ haindir, üzerinden silindir gibi geçilmeli ve nihai olarak yok edilmelidir. Bunun aması, ancağı yoktur. FETÖ ile mücadeleyi ağırdan alırsak yüksek bedel öderiz. MHP, FETÖ ile mücadelede devletin yanındadır. Hak ettikleri cezayı bulmak için gereği ne ise yapalım. 

ABD'nin terör örgütlerinden ordu kurma çabası

- Bir terör örgütünün destek almadan, yardım görmeden yaşama şansı yoktur. Türkiye hem terör örgütleriyle hem de destekçileriyle mücadele etmektedir. Gabar'da Cudi'de karşımızda sadece PKK yoktur. ABD lafa gelince müttefikimiz, stratejik ortağımızdır. Geldiğimiz noktada bunun böyle olmadığı ortaya çıkmıştır. Terör örgütlerine sözde ordu kurdurulması ne demektir? ABD böylesine bir kepazeliğe nasıl onay vermiş, nasıl teşvik etmiştir? 

- Suriye demokratik güçleri ne demektir? Sözde birliğin Türkiye ve Irak sınırlarını kontrol edeceği söyleniyor. Bu nasıl bir ihanettir? Ordu demek aynı zamanda devlet demektir. ABD, terör örgütleriyle suç üstü basılmış, yakayı ele vermiştir. Anamızın duası ile geldik hocanın selası ile de gideriz. 

- Türk kuvvetleri harekete geçmelidir. Afrin'e bir şafak vakti girip, terör koridorunun Akdeniz ile yolunu kesmek helali hakkımızdır. Afrin temizlenmeli, münbiç ve diğer terörist üreme alanları yerle bir edilmeli. Allah gazamızı mübarek kılsın. 

Ayrıntılar geliyor... 


Kaynak : Trthaber.com.tr

ihh 468x60
Etiketler : mhp devlet bahçeli
Kategorinin Diğer Haberleri